I Ogólnopolski Festiwal
Pieśni Polskiej i Patriotycznej

"Kwiaty Polskie"

Cele Festiwalu

W festiwalu mogą wziąć udział dzieci i młodzież. Organizatorzy nie ustalają dolnej i górnej granicy wieku. Festiwal oceniany będzie na podstawie przynależności do określonych kategorii wiekowych:

7-10 lat
11-14 lat
15-18 lat
powyżej 18 lat

Miejsce i czas trwania festiwalu:
Festiwal rozpoczyna się warsztatami od 26 czerwca 2023 w Domu Pracy Twórczej Villa Hellena w Czarnej Wsi Kościelnej. Przygotowania uczestników do festiwalu trwają do dnia 1 lipca 2023, w którym to dniu odbywają się przesłuchania konkursowe. Dnia 2 lipca odbędą się 2 koncerty galowe: Pieśni patriotycznej i Piosenki polskiej.

Odbędzie się róznież biesiada patriotyczna na terenie Domu Pracy Twórczej, pełna atrakcji ziem podlaskich, z udziałem Józefa Piłsudskiego z małżonką, w strojach galowych. Goście zaproszeni i biorący udział w biesiadzie również ucharakteryzowani na postacie z epoki, wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne i spożywając potrawy przygotowane przez koło gospodyń wiejskich, poczują atmosferę spotkań i biesiad, w które kiedyś obfitowała polska kultura. W ten sposób przybliżymy minioną historię, przypomnimy najczęściej wykonywane pieśni patriotyczne i biesiadne, zaśpiewamy je razem, tak jak to kiedyś bywało, skosztujemy potraw podlaskich, wysłuchamy opowieści znawców historii i regionu. Wspólnie biesiadując zapamiętamy na długo te klimaty i zechcemy do nich powrócić.

Dodatkową atrakcją będzie przejście polonezem z kościoła (nazwa w czwk), gdzie odbywać się będzie koncert galowy pieśni patriotycznej, poprzedzony mszą św. do miejsca biesiady w Domu Pracy Twórczej

Warsztaty pieśni polskiej i patriotycznej "Kwiaty Polskie" trwać będą do 5 lipca. Dla uczestników czas trwania przedłuży się podsumowaniem na warsztatach zdobytych umiejętności, wiedzy. Festiwal przeznaczony jest dla solistów. Warunkiem udziału w festiwalu jest zgłoszenie uczestnika poprzez:

Wymagania dotyczące
przesyłanych filmów konkursowych:

NAGRODY:

Dobór repertuaru i umiejętności wykonawcy, walory głosowe, własną, interpretację utworu, muzykalność, dykcję, indywidualność artystyczną oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszelkie werdykty ogłoszone przez Jury są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

Zasady organizacyjne

rozwiń
Pobierz kartę zgłoszenia

Organizatorzy

Stowarzyszenie Kwiaty Polskie (Czarna Wieś Kościelna ul. Sosnowa 2d 16-020)

Super Warsztaty superwarsztaty.pl

Szkoła Estradowa I i II st. im. Anny German w Białymstoku (Marczukowska 6)

Dom Pracy Twórczej "Villa Hellena" w Czarnej Wsi Kościelnej

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Anielskiej w Czarnej Wsi Kościelnej

Wiejski Dom Kultury w Czarnej Wsi Kościelnej

Zespół Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej

Dyrektor festiwalu - mgr. Helena Mieszkuniec

Festiwal wspierany finansowo przez Urząd Marszałkowski woj. podlaskiego.